Licensed to Tshwane Masters Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 2010/11/14 10:41 AM
                      Coelacanths 1500 2010 - 2010/10/09                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 25-29 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marechal, Severine M      27 Coelacanths-NT                23:57.19  
  2 Vreenegoor, Joanne E      28 Coelacanths-NT                25:02.00  
  3 Motsatsi, Neli            27 Unattached                    42:39.00  
 
Event 1  Women 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Justine          33 Phoenix-CG                    27:14.38  
  2 Trengove, Maritza         34 Unattached                    43:13.49  
 
Event 1  Women 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Niki Z               38 Wahoo-CG                      25:21.04  
  2 Helps, Tracy              35 Wahoo-CG                      29:26.00  
  3 Steyn-Battheu, Kristel    37 Coelacanths-NT                30:24.00  
 
Event 1  Women 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Homveld, Jade             44 Coelacanths-NT                25:39.00  
  2 Hefer, Monica             42 Coelacanths-NT                32:34.00  
  3 Belgraver, Cecilia S      42 Coelacanths-NT                39:39.00  
 
Event 1  Women 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bouwer, Marieke           47 Coelacanths-NT                23:05.22  
  2 Bridges, Carole A         48 Wahoo-CG                      24:07.00  
 
Event 1  Women 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davie, Clare              54 Phoenix-CG                    22:26.00  
  2 van Dam, Carola J         50 Coelacanths-NT                24:07.00  
  3 Geraty, Gail P            54 Coelacanths-NT                26:59.75  
  4 Foster, Kim               51 Coelacanths-NT                27:54.00  
  5 Bronkhorst, Liz           54 Phoenix-CG                    31:00.00  
  6 Bolt, Sue R               53 Coelacanths-NT                31:25.00  
  7 Arbuthnot, Cheryl A       52 Coelacanths-NT                38:08.70  
  8 Roets, Gillian E          53 ET Stingrays-ES               41:02.00  
 
Event 1  Women 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vorwerk Marren, Ingrid    59 Coelacanths-NT                38:11.00  
  2 Dick, Jean S              59 Wahoo-CG                      39:36.00  
 
Event 1  Women 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sandri, Angelika          60 Coelacanths-NT                30:51.00  
  2 Fyfe, Joyce E             63 Coelacanths-NT                31:42.00  
  3 vd Walt, Carol J          62 ET Stingrays-ES               35:48.00  
  4 Swartz, Rina A            61 Phoenix-CG                    38:20.00  
 
Event 1  Women 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burger, Rita R            65 Coelacanths-NT                35:31.00  
  2 Potts, Miemie C           66 ET Stingrays-ES               36:46.00  
 
Event 1  Women 75-79 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grobler, Vilma            77 Coelacanths-NT                42:49.00  
 
Event 2  Men 18-24 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Venter, Tyron             24 Coelacanths-NT                19:33.63  
  2 Thompson, Hendrik P       22 Coelacanths-NT                21:11.00  
  3 Bouwer, Shaun             22 Coelacanths-NT                22:13.30  
  4 Swartz, Shaun             23 Phoenix-CG                    30:54.00  
 
Event 2  Men 25-29 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Radford, Ross J           29 Unattached                    25:14.25  
  2 Jv Rensburg, Izak W       25 Unattached                    29:11.00  
 
Event 2  Men 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sheftz, Owen J            33 Wahoo-CG                      20:32.00  
  2 Ashton, Sean D            30 Unattached                    33:16.01  
  3 Hughes, Chris             31 Unattached                    38:01.00  
  4 Vreenegoor, Matt          30 Coelacanths-NT                38:20.00  
 
Event 2  Men 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 vd Westhuizen, Herman H   44 Coelacanths-NT                21:19.00  
  2 Miller, Sean P            41 ET Stingrays-ES               24:19.90  
  3 Neumann, Andrew J         40 Coelacanths-NT                24:41.38  
  4 Tucker, Pete J            44 Coelacanths-NT                25:02.00  
  5 Greaves, Gordon D         44 Phoenix-CG                    25:03.75  
  6 Stanton, Craig R          42 Coelacanths-NT                28:55.07  
 
Event 2  Men 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruck, Harald W            45 Coelacanths-NT                21:18.81  
  2 Homveld, Carl W           48 Unattached                    25:44.00  
 
Event 2  Men 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Skinner, Roger J          53 Unattached                    27:28.00  
  2 Joseph, Dean K            52 Phoenix-CG                    29:03.00  
  3 Jacobs, Roy A             51 ET Stingrays-ES               34:20.00  
 
Event 2  Men 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arbuthnot, David E        57 Coelacanths-NT                24:02.00  
  2 du Plooy, Kobus B         57 Coelacanths-NT                30:31.00  
 
Event 2  Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Downes, Terry C           61 Coelacanths-NT                22:14.98  
  2 Sundelowitz, Selwyn S     60 Coelacanths-NT                23:50.19  
  3 Mitchell, Tocher          63 Wahoo-CG                      25:25.41  
  4 Burger, Francois F        61 Coelacanths-NT                29:00.40  
  5 Schenck, Hans H           61 Blackfins-ES                  31:40.00  
  6 Merritt, Charlie F        62 Coelacanths-NT                35:49.00  
  7 Wallach, Ralph D          62 Coelacanths-NT                38:39.00  
 
Event 2  Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Jimmy H          68 Blackfins-ES                  26:45.00  
  2 Harrop-Allin, Anton       65 Coelacanths-NT                38:51.00  
 
Event 2  Men 70-74 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fyfe, Derek J             70 Coelacanths-NT                25:26.59  
 
Event 2  Men 75-79 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Theron, Sarel C           76 Coelacanths-NT                     DNF