Licensed to East Coast Masters Swim Club
                                      Hy-Tek's Meet Manager 2009/01/08 02:54 PM
                 December Short Course Gala 2008 - 2008/12/14                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Botha, Cindy J            24 Ecm-KZ                    NT      27.78  
 
Event 1  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Peta J          48 Highway-KZ                NT      36.12  
  2 Thompson, Terry P         46 Highway-KZ                NT      36.37  
 
Event 1  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLeod, Fiona B           54 Seal-KZ                   NT      34.90  
  2 Spencer, Joy T            54 Ecm-KZ                    NT      47.00  
 
Event 1  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koen, Ina                 56 Highway-KZ                NT      43.50  
 
Event 1  Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Ann A               60 Highway-KZ                NT      50.40  
  2 Angelos, Merle A          63 Ecm-KZ                    NT      54.34  
 
Event 2  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 van Rooijen, Reinhard J   19 Ecm-KZ                    NT      25.81  
  2 Du Plessis, Tiaan E       24 Ecm-KZ                    NT      31.44  
 
Event 2  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toerien, Brad J           28 Ecm-KZ                    NT      27.16  
  2 van Reenen, Tyrel L       27 Ecm-KZ                    NT      29.72  
  3 Dahlmann, Sven C          28 Ecm-KZ                    NT      32.38  
 
Event 2  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benton, Douglas           32 Ecm-KZ                    NT      29.19  
 
Event 2  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coetzee, Jacques D        35 Ecm-KZ                    NT      26.34  
  2 van der Merwe, Theo       35 Highway-KZ                NT      27.47  
 
Event 2  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bromfield, Brendan        42 Highway-KZ                NT      29.12  
 
Event 2  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartholomew, Alan K       49 Ecm-KZ                    NT      35.66  
 
Event 2  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Rooijen, Gerhard J    58 Ecm-KZ                    NT      33.13  
  2 Miller, Trevor A          58 Ecm-KZ                    NT      39.40  
 
Event 2  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT      34.34  
  2 Hanauer, Francis D        61 Ecm-KZ                    NT      46.25  
 
Event 2  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stieger, Desmond D        65 Ecm-KZ                    NT      31.47  
  2 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT      34.22  
  3 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT      44.15  
  4 Bath, Michael A           66 Seal-KZ                   NT      45.37  
 
Event 2  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saunders, Jim A           71 Ecm-KZ                    NT      34.78  
  2 Cameron, Michael J        72 Ecm-KZ                    NT      35.78  
 
Event 2  Men 85-89 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salati, Renato R          85 Ecm-KZ                    NT      58.90  
 
Event 3  Women 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Deborah         37 Ecm-KZ                    NT    2:49.11  
 
Event 3  Women 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Heather A       53 Seal-KZ                   NT    2:56.47  
  2 Goldstein, Heather J      52 Highway-KZ                NT    3:58.84  
 
Event 4  Men 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahlmann, Sven C          28 Ecm-KZ                    NT    2:43.10  
 
Event 4  Men 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Julian K          44 Ecm-KZ                    NT    2:33.12  
 
Event 4  Men 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tabosa-Vaz, Victor        57 Ecm-KZ                    NT    3:33.84  
 
Event 4  Men 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT    4:30.31  
 
Event 4  Men 70-74 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordell, Bill R           71 Ecm-KZ                    NT    4:01.19  
 
Event 5  Women 30-34 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Loraine M          32 Ecm-KZ                    NT    3:10.16  
 
Event 5  Women 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloxham, Michelle         48 Ecm-KZ                    NT    3:24.77  
 
Event 5  Women 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Heather A       53 Seal-KZ                   NT    2:56.33  
  2 Bailey, Colleen M         54 Ecm-KZ                    NT    3:25.69  
  3 Goldstein, Heather J      52 Highway-KZ                NT    4:26.19  
 
Event 6  Men 18-24 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Du Plessis, Tiaan E       24 Ecm-KZ                    NT    2:52.94  
 
Event 6  Men 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahlmann, Sven C          28 Ecm-KZ                    NT    2:35.00  
 
Event 6  Men 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Julian K          44 Ecm-KZ                    NT    2:34.50  
 
Event 6  Men 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 du Toit, Graham A         48 Ecm-KZ                    NT    2:37.87  
 
Event 6  Men 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadenham, Leslie M        65 Ecm-KZ                    NT    3:47.22  
 
Event 7  Women 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Deborah         37 Ecm-KZ                    NT      33.22  
 
Event 7  Women 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyman, Annette           49 Ecm-KZ                    NT      42.93  
 
Event 7  Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Colleen M         54 Ecm-KZ                    NT      44.84  
 
Event 7  Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koen, Ina                 56 Highway-KZ                NT      54.63  
 
Event 8  Men 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 van Rooijen, Reinhard J   19 Ecm-KZ                    NT      29.31  
 
Event 8  Men 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toerien, Brad J           28 Ecm-KZ                    NT      28.50  
  2 Dahlmann, Sven C          28 Ecm-KZ                    NT      32.22  
 
Event 8  Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrenson, Kieren J       34 Ecm-KZ                    NT      29.37  
  2 Benton, Douglas           32 Ecm-KZ                    NT      32.69  
 
Event 8  Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coetzee, Jacques D        35 Ecm-KZ                    NT      29.28  
 
Event 8  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT      46.66  
  2 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT      47.59  
 
Event 8  Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordell, Bill R           71 Ecm-KZ                    NT      48.28  
 
Event 9  Women 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Loraine M          32 Ecm-KZ                    NT    6:19.45  
 
Event 9  Women 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Peta J          48 Highway-KZ                NT    6:30.47  
  2 Williams, Marina C        48 Ecm-KZ                    NT    7:41.96  
 
Event 9  Women 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Heather A       53 Seal-KZ                   NT    5:25.44  
  2 Goldstein, Heather J      52 Highway-KZ                NT    7:26.44  
 
Event 9  Women 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shuttleworth, Bev R       61 Highway-KZ                NT    6:43.86  
  2 Gray, Ann A               60 Highway-KZ                NT    8:25.09  
 
Event 10  Men 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 van Reenen, Tyrel L       27 Ecm-KZ                    NT    5:30.31  
 
Event 10  Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 du Toit, Graham A         48 Ecm-KZ                    NT    4:54.34  
  2 Taylor, Mark J            47 Ecm-KZ                    NT    5:18.09  
 
Event 10  Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT    5:48.22  
  2 Hanauer, Francis D        61 Ecm-KZ                    NT    9:06.50  
 
Event 10  Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stieger, Desmond D        65 Ecm-KZ                    NT    6:13.28  
  2 Hadenham, Leslie M        65 Ecm-KZ                    NT    6:19.85  
  3 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT    6:22.06  
  4 Bath, Michael A           66 Seal-KZ                   NT    8:26.35  
 
Event 11  Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koegelenberg, Mandy C     30 Highway-KZ                NT    1:43.65  
 
Event 11  Women 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloxham, Michelle         48 Ecm-KZ                    NT    1:39.19  
  2 Thompson, Terry P         46 Highway-KZ                NT    1:39.40  
 
Event 11  Women 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLeod, Fiona B           54 Seal-KZ                   NT    1:44.31  
  2 Goldstein, Heather J      52 Highway-KZ                NT    1:49.47  
 
Event 12  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 du Toit, Graham A         48 Ecm-KZ                    NT    1:20.50  
 
Event 12  Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Graham B        59 Ecm-KZ                    NT    1:54.78  
 
Event 12  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT    1:42.50  
  2 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT    2:13.78  
 
Event 12  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordell, Bill R           71 Ecm-KZ                    NT    1:52.31  
 
Event 12  Men 85-89 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salati, Renato R          85 Ecm-KZ                    NT    3:20.98  
 
Event 14  Men 30-34 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrenson, Kieren J       34 Ecm-KZ                    NT    2:49.81  
 
Event 14  Men 65-69 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT    5:07.01  
 
Event 15  Women 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Botha, Cindy J            24 Ecm-KZ                    NT      32.35  
 
Event 15  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koegelenberg, Mandy C     30 Highway-KZ                NT      38.03  
  2 Hicks, Loraine M          32 Ecm-KZ                    NT      40.47  
 
Event 15  Women 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloxham, Michelle         48 Ecm-KZ                    NT      43.72  
  2 Snyman, Annette           49 Ecm-KZ                    NT      45.09  
 
Event 15  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Heather A       53 Seal-KZ                   NT      37.35  
  2 Bailey, Colleen M         54 Ecm-KZ                    NT      43.53  
  3 Goldstein, Heather J      52 Highway-KZ                NT      59.19  
 
Event 15  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koen, Ina                 56 Highway-KZ                NT      54.15  
 
Event 15  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shuttleworth, Bev R       61 Highway-KZ                NT      45.28  
 
Event 16  Men 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Du Plessis, Tiaan E       24 Ecm-KZ                    NT      37.47  
 
Event 16  Men 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahlmann, Sven C          28 Ecm-KZ                    NT      31.12  
 
Event 16  Men 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coetzee, Jacques D        35 Ecm-KZ                    NT      32.28  
 
Event 16  Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 du Toit, Graham A         48 Ecm-KZ                    NT      35.19  
  2 Bartholomew, Alan K       49 Ecm-KZ                    NT      42.47  
 
Event 16  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tabosa-Vaz, Victor        57 Ecm-KZ                    NT      43.41  
 
Event 16  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadenham, Leslie M        65 Ecm-KZ                    NT      45.03  
  2 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT    1:15.28  
 
Event 16  Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cameron, Michael J        72 Ecm-KZ                    NT      43.68  
  2 Cordell, Bill R           71 Ecm-KZ                    NT      53.29  
 
Event 16  Men 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salati, Renato R          85 Ecm-KZ                    NT    1:52.28  
 
Event 17  Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Deborah         37 Ecm-KZ                    NT      40.19  
 
Event 17  Women 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Terry P         46 Highway-KZ                NT      44.84  
  2 Bloxham, Michelle         48 Ecm-KZ                    NT      46.37  
  3 Snyman, Annette           49 Ecm-KZ                    NT      48.72  
  4 Harrison, Peta J          48 Highway-KZ                NT      53.36  
 
Event 17  Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLeod, Fiona B           54 Seal-KZ                   NT      48.28  
  2 Goldstein, Heather J      52 Highway-KZ                NT      50.84  
  3 Spencer, Joy T            54 Ecm-KZ                    NT      54.26  
 
Event 17  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koen, Ina                 56 Highway-KZ                NT    1:14.47  
 
Event 17  Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shuttleworth, Bev R       61 Highway-KZ                NT      54.85  
 
Event 18  Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toerien, Brad J           28 Ecm-KZ                    NT      31.44  
  2 Dahlmann, Sven C          28 Ecm-KZ                    NT      41.72  
 
Event 18  Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrenson, Kieren J       34 Ecm-KZ                    NT      34.47  
 
Event 18  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 van der Merwe, Theo       35 Highway-KZ                NT      33.91  
  2 Coetzee, Jacques D        35 Ecm-KZ                    NT      36.34  
 
Event 18  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 du Toit, Graham A         48 Ecm-KZ                    NT      37.28  
 
Event 18  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Graham B        59 Ecm-KZ                    NT      49.12  
 
Event 18  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT      45.31  
  2 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT      55.28  
 
Event 18  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordell, Bill R           71 Ecm-KZ                    NT      48.31  
 
Event 19  Women 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Botha, Cindy J            24 Ecm-KZ                    NT    1:02.48  
 
Event 19  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Loraine M          32 Ecm-KZ                    NT    1:18.34  
  2 Koegelenberg, Mandy C     30 Highway-KZ                NT    1:21.69  
 
Event 19  Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Deborah         37 Ecm-KZ                    NT    1:05.75  
 
Event 19  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLeod, Fiona B           54 Seal-KZ                   NT    1:24.03  
  2 Goldstein, Heather J      52 Highway-KZ                NT    1:44.47  
 
Event 19  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koen, Ina                 56 Highway-KZ                NT    1:36.41  
 
Event 19  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Ann A               60 Highway-KZ                NT    1:53.91  
 
Event 20  Men 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Du Plessis, Tiaan E       24 Ecm-KZ                    NT    1:11.59  
 
Event 20  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahlmann, Sven C          28 Ecm-KZ                    NT    1:08.88  
 
Event 20  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coetzee, Jacques D        35 Ecm-KZ                    NT      58.50  
 
Event 20  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Julian K          44 Ecm-KZ                    NT    1:01.56  
  2 Bromfield, Brendan        42 Highway-KZ                NT    1:07.55  
 
Event 20  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 du Toit, Graham A         48 Ecm-KZ                    NT    1:03.72  
  2 Bartholomew, Alan K       49 Ecm-KZ                    NT    1:24.88  
 
Event 20  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tabosa-Vaz, Victor        57 Ecm-KZ                    NT    1:20.46  
 
Event 20  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT    1:19.69  
  2 Hanauer, Francis D        61 Ecm-KZ                    NT    1:49.50  
 
Event 20  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stieger, Desmond D        65 Ecm-KZ                    NT    1:13.40  
  2 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT    1:17.66  
  3 Hadenham, Leslie M        65 Ecm-KZ                    NT    1:20.28  
  4 Bath, Michael A           66 Seal-KZ                   NT    1:45.06  
  5 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT    1:47.10  
 
Event 20  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saunders, Jim A           71 Ecm-KZ                    NT    1:19.91