Licensed to East Coast Masters Swim Club
                                      Hy-Tek's Meet Manager 2010/04/26 12:16 PM
                    Sort Course Gala April2010 - 2010/04/11                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fechter, Wolfgang L       48 High-KZ                   NT      35.03  
 
Event 1  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Rooijen, Gerhard J    58 Ecm-KZ                    NT      31.69  
  2 Miller, Trevor A          58 Ecm-KZ                    NT      39.32  
 
Event 1  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harley, John              61 Ecm-KZ                    NT      33.25  
  2 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT      34.72  
  3 Hanauer, Francis D        61 Ecm-KZ                    NT      48.40  
 
Event 1  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stieger, Desmond D        65 Ecm-KZ                    NT      32.71  
  2 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT      35.40  
  3 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT      56.19  
 
Event 1  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saunders, Jim A           71 Ecm-KZ                    NT      36.22  
  2 Cordell, Bill R           71 Ecm-KZ                    NT      42.81  
 
Event 1  Men 85-89 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salati, Renato R          85 Ecm-KZ                    NT      42.81  
 
Event 2  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martins, Nicola L         31 Ecm-KZ                    NT      33.50  
  2 Koegelenberg, Mandy C     30 High-KZ                   NT      34.37  
  3 Clark, Sarah J            30 Ecm-KZ                    NT      36.10  
 
Event 2  Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warden, Susan M           35 High-KZ                   NT      42.00  
 
Event 2  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bromfield, Morag L        56 Ecm-KZ                    NT      35.38  
  2 Koen, Ina                 56 High-KZ                   NT      43.34  
 
Event 2  Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Rosemary C         60 Ecm-KZ                    NT      40.84  
  2 Angelos, Merle A          63 Ecm-KZ                    NT      44.28  
  3 Gray, Ann A               60 High-KZ                   NT      51.75  
  4 Hughes, Diane E           63 Ecm-KZ                    NT      55.47  
 
Event 2  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tregenna, Gill A          66 Ecm-KZ                    NT      43.37  
 
Event 3  Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 du Toit, Graham A         48 Ecm-KZ                    NT    2:27.94  
 
Event 3  Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT    3:31.38  
 
Event 3  Men 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadenham, Leslie M        65 Ecm-KZ                    NT    3:35.52  
 
Event 4  Women 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Loraine M          32 Ecm-KZ                    NT    3:17.44  
 
Event 4  Women 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Heather A       53 Ecm-KZ                    NT    2:59.45  
  2 Bailey, Colleen M         54 Ecm-KZ                    NT    3:52.03  
 
Event 4  Women 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ireland, Jenny A          58 High-KZ                   NT    3:23.50  
 
Event 5  Men 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toerien, Brad J           28 Ecm-KZ                    NT    1:11.41  
  2 Deyi, Lwazi               27 Ecm-KZ                    NT    1:18.69  
 
Event 5  Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrenson, Kieren J       34 Ecm-KZ                    NT    1:13.69  
 
Event 5  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fechter, Wolfgang L       48 High-KZ                   NT    1:40.68  
 
Event 5  Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Rooijen, Gerhard J    58 Ecm-KZ                    NT    1:36.16  
 
Event 5  Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT    1:45.12  
 
Event 5  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT    1:45.78  
  2 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT    2:36.72  
 
Event 5  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordell, Bill R           71 Ecm-KZ                    NT    2:02.91  
 
Event 5  Men 85-89 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salati, Renato R          85 Ecm-KZ                    NT    3:56.13  
 
Event 6  Women 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Wendy J           39 Ecm-KZ                    NT    1:37.10  
 
Event 6  Women 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldstein, Heather J      52 High-KZ                   NT    1:49.65  
 
Event 6  Women 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shuttleworth, Bev R       61 High-KZ                   NT    1:42.19  
 
Event 6  Women 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tregenna, Gill A          66 Ecm-KZ                    NT    2:09.25  
 
Event 7  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT      51.28  
 
Event 7  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Jimmy K           66 Ecm-KZ                    NT      40.10  
  2 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT    1:29.50  
 
Event 7  Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saunders, Jim A           71 Ecm-KZ                    NT      45.03  
  2 Cordell, Bill R           71 Ecm-KZ                    NT      55.54  
 
Event 7  Men 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salati, Renato R          85 Ecm-KZ                    NT    2:04.66  
 
Event 8  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martins, Nicola L         31 Ecm-KZ                    NT      39.07  
  2 Koegelenberg, Mandy C     30 High-KZ                   NT      40.16  
  3 Hicks, Loraine M          32 Ecm-KZ                    NT      41.69  
 
Event 8  Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warden, Susan M           35 High-KZ                   NT      54.22  
 
Event 8  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldstein, Heather J      52 High-KZ                   NT    1:00.81  
 
Event 8  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bromfield, Morag L        56 Ecm-KZ                    NT      39.53  
 
Event 8  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angelos, Merle A          63 Ecm-KZ                    NT      55.97  
  2 Gray, Ann A               60 High-KZ                   NT    1:13.32  
  3 Hughes, Diane E           63 Ecm-KZ                    NT    1:23.00  
 
Event 9  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fechter, Wolfgang L       48 High-KZ                   NT    2:56.05  
 
Event 9  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT    2:51.72  
  2 Harley, John              61 Ecm-KZ                    NT    3:01.84  
 
Event 9  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stieger, Desmond D        65 Ecm-KZ                    NT    2:54.65  
  2 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT    3:01.34  
 
Event 9  Men 85-89 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salati, Renato R          85 Ecm-KZ                    NT    5:37.00  
 
Event 10  Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koegelenberg, Mandy C     30 High-KZ                   NT    2:41.09  
 
Event 10  Women 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Heather A       53 Ecm-KZ                    NT    2:35.47  
 
Event 11  Men 60-64 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT    1:36.12  
 
Event 11  Men 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadenham, Leslie M        65 Ecm-KZ                    NT    1:39.16  
 
Event 12  Women 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Colleen M         54 Ecm-KZ                    NT    1:48.44  
  2 Goldstein, Heather J      52 High-KZ                   NT    1:55.63  
 
Event 13  Men 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Jimmy K           66 Ecm-KZ                    NT    3:21.85  
 
Event 14  Women 30-34 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koegelenberg, Mandy C     30 High-KZ                   NT    3:06.28  
  2 Hicks, Loraine M          32 Ecm-KZ                    NT    3:17.20  
 
Event 15  Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrenson, Kieren J       34 Ecm-KZ                    NT      29.56  
 
Event 15  Men 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT      43.60  
 
Event 15  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadenham, Leslie M        65 Ecm-KZ                    NT      39.16  
  2 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT    1:10.62  
 
Event 15  Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordell, Bill R           71 Ecm-KZ                    NT      55.62  
 
Event 16  Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Sarah J            30 Ecm-KZ                    NT      37.50  
  2 Hicks, Loraine M          32 Ecm-KZ                    NT      40.90  
 
Event 16  Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Colleen M         54 Ecm-KZ                    NT      44.59  
 
Event 16  Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ireland, Jenny A          58 High-KZ                   NT      43.38  
 
Event 16  Women 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tregenna, Gill A          66 Ecm-KZ                    NT      54.60  
 
Event 17  Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toerien, Brad J           28 Ecm-KZ                    NT      31.93  
  2 Deyi, Lwazi               27 Ecm-KZ                    NT      35.09  
 
Event 17  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fechter, Wolfgang L       48 High-KZ                   NT      45.59  
 
Event 17  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Rooijen, Gerhard J    58 Ecm-KZ                    NT      43.75  
 
Event 17  Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT      47.53  
 
Event 17  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT      47.81  
  2 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT    1:21.16  
 
Event 17  Men 85-89 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salati, Renato R          85 Ecm-KZ                    NT    1:40.47  
 
Event 18  Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martins, Nicola L         31 Ecm-KZ                    NT      41.69  
  2 Koegelenberg, Mandy C     30 High-KZ                   NT      51.72  
 
Event 18  Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Wendy J           39 Ecm-KZ                    NT      44.18  
 
Event 18  Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldstein, Heather J      52 High-KZ                   NT      50.84  
 
Event 18  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ireland, Jenny A          58 High-KZ                   NT      48.03  
  2 Koen, Ina                 56 High-KZ                   NT    1:19.40  
 
Event 18  Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shuttleworth, Bev R       61 High-KZ                   NT      44.75  
  2 Clark, Rosemary C         60 Ecm-KZ                    NT      58.56  
 
Event 18  Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tregenna, Gill A          66 Ecm-KZ                    NT      58.91  
 
Event 19  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fechter, Wolfgang L       48 High-KZ                   NT    1:23.53  
 
Event 19  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harley, John              61 Ecm-KZ                    NT    1:15.78  
  2 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT    1:16.22  
 
Event 19  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stieger, Desmond D        65 Ecm-KZ                    NT    1:16.15  
  2 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT    1:18.72  
  3 Schoeman, Adrian H        67 Ecm-KZ                    NT    2:08.44  
 
Event 19  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saunders, Jim A           71 Ecm-KZ                    NT    1:23.75  
 
Event 19  Men 85-89 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salati, Renato R          85 Ecm-KZ                    NT    2:29.97  
 
Event 20  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koegelenberg, Mandy C     30 High-KZ                   NT    1:12.96  
  2 Martins, Nicola L         31 Ecm-KZ                    NT    1:14.19  
 
Event 20  Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warden, Susan M           35 High-KZ                   NT    1:48.22  
 
Event 20  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angelos, Merle A          63 Ecm-KZ                    NT    1:48.29  
  2 Gray, Ann A               60 High-KZ                   NT    1:55.09  
  3 Hughes, Diane E           63 Ecm-KZ                    NT    2:04.59  
 
Event 21  Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deyi, Lwazi               27 Ecm-KZ                    NT    1:16.18  
  2 Toerien, Brad J           28 Ecm-KZ                    NT    1:19.06  
 
Event 21  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrenson, Kieren J       34 Ecm-KZ                    NT    1:10.32  
 
Event 21  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larcombe, Peter J         61 Ecm-KZ                    NT    1:37.40  
 
Event 21  Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Jimmy K           66 Ecm-KZ                    NT    1:35.15  
  2 Stieger, Desmond D        65 Ecm-KZ                    NT    1:36.21  
  3 Hadenham, Leslie M        65 Ecm-KZ                    NT    1:37.47  
  4 Heuff, Roland             65 Ecm-KZ                    NT    1:40.94  
 
Event 21  Men 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordell, Bill R           71 Ecm-KZ                    NT    2:01.10  
 
Event 21  Men 85-89 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salati, Renato R          85 Ecm-KZ                    NT    3:59.06  
 
Event 22  Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martins, Nicola L         31 Ecm-KZ                    NT    1:21.68  
  2 Hicks, Loraine M          32 Ecm-KZ                    NT    1:32.07  
 
Event 22  Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Colleen M         54 Ecm-KZ                    NT    1:46.31  
  2 Goldstein, Heather J      52 High-KZ                   NT    1:54.15  
 
Event 22  Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bromfield, Morag L        56 Ecm-KZ                    NT    1:32.16  
  2 Ireland, Jenny A          58 High-KZ                   NT    1:35.31  
  3 Koen, Ina                 56 High-KZ                   NT    2:02.84  
 
Event 22  Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Rosemary C         60 Ecm-KZ                    NT    1:54.53  
 
Event 22  Women 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tregenna, Gill A          66 Ecm-KZ                    NT    1:58.35