Licensed to South African Masters Sw Champ
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 2011/12/04 02:41 PM
                         Long Course Gala - 2011/11/13                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hanass-Hancock, Jill  39 East Coast-KZ             NT   10:35.44  
  2 1-3 Hicks, Loraine M      35 East Coast-KZ             NT   12:24.10  
 
Event 1  Women 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-6 Rode, Dawn P          53 Highway-KZ                NT   18:13.15  
 
Event 1  Women 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Campbell, Heather A   56 East Coast-KZ             NT   11:51.65  
  2 1-5 Goldstein, Heather J  55 Highway-KZ                NT   16:13.91  
 
Event 1  Women 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-4 Ireland, Jenny A      61 Highway-KZ                NT   13:23.22  
 
Event 1  Women 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-7 Hughes, Diane E       65 East Coast-KZ             NT   19:03.37  
 
Event 2  Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Taylor, Mark J        50 East Coast-KZ             NT   11:20.37  
  2 1-3 Fechter, Wolfgang L   50 Highway-KZ                NT   14:01.16  
 
Event 2  Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-5 Hanauer, Francis D    64 East Coast-KZ             NT   21:27.44  
 
Event 2  Men 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Hadenham, Leslie M    68 East Coast-KZ             NT   13:29.66  
 
Event 2  Men 75-79 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-4 Arbuthnot, Buth M     79 Seals-KZ                  NT   17:13.13  
 
Event 3  Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Nortje, Debbie L      42 Highway-KZ                NT    1:27.69  
 
Event 3  Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Thompson, Terry P     49 Highway-KZ                NT    1:39.15  
 
Event 3  Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-4 Rode, Dawn P          53 Highway-KZ                NT    2:26.37  
 
Event 3  Women 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-3 Shuttleworth, Bev R   64 Highway-KZ                NT    1:43.93  
 
Event 4  Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-5 Hanauer, Anthony D    34 East Coast-KZ             NT    1:56.85  
 
Event 4  Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lawrenson, Kieren J   37 East Coast-KZ             NT    1:11.93  
 
Event 4  Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Lyne, Cliff           41 East Coast-KZ             NT    1:14.50  
 
Event 4  Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-3 Davies, Richard E     51 Highway-KZ                NT    1:37.91  
  2 1-4 Fechter, Wolfgang L   50 Highway-KZ                NT    1:47.25  
 
Event 4  Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-6 Schoeman, Adrian H    70 East Coast-KZ             NT    2:18.91  
 
Event 5  Women 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hicks, Loraine M      35 East Coast-KZ             NT    1:37.03  
 
Event 5  Women 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Goldstein, Heather J  55 Highway-KZ                NT    1:58.44  
 
Event 5  Women 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 1-3 Clark, Rosemary C     63 East Coast-KZ             NT    2:04.87  
 
Event 6  Men 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Deyi, Lwazi           30 East Coast-KZ             NT    1:15.72  
 
Event 6  Men 70-74 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Schoeman, Adrian H    70 East Coast-KZ             NT    2:10.13  
 
Event 7  Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hicks, Loraine M      35 East Coast-KZ             NT      41.00  
 
Event 7  Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Taylor, Lesley A      49 Highway-KZ                NT      43.32  
 
Event 7  Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-4 Snyman, Annette       52 East Coast-KZ             NT      47.59  
  2 1-6 Rode, Dawn P          53 Highway-KZ                NT    1:03.09  
 
Event 7  Women 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-3 Shuttleworth, Bev R   64 Highway-KZ                NT      45.68  
 
Event 7  Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-5 Angelos, Merle A      66 East Coast-KZ             NT      54.40  
  2 1-7 Hughes, Diane E       65 East Coast-KZ             NT    1:14.56  
 
Event 7  Women 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-8 Saunders, Wendy       76 East Coast-KZ             NT    1:22.00  
 
Event 8  Men 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Dahlmann, Sven C      31 East Coast-KZ             NT      31.90  
 
Event 8  Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-6 Harley, John          64 East Coast-KZ             NT      45.44  
 
Event 8  Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Stewart, Brian        66 East Coast-KZ             NT      36.59  
  2 1-3 Hughes, Jimmy K       68 East Coast-KZ             NT      39.37  
 
Event 8  Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-4 Saunders, Jim A       74 East Coast-KZ             NT      43.10  
  2 1-7 Schoeman, Adrian H    70 East Coast-KZ             NT    1:11.78  
 
Event 8  Men 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-5 Cameron, Mike J       75 East Coast-KZ             NT      44.91  
 
Event 9  Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hanass-Hancock, Jill  39 East Coast-KZ             NT    2:51.05  
  2 1-4 Hicks, Loraine M      35 East Coast-KZ             NT    3:26.15  
 
Event 9  Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Nortje, Debbie L      42 Highway-KZ                NT    3:02.57  
 
Event 9  Women 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-3 Campbell, Heather A   56 East Coast-KZ             NT    3:05.25  
  2 1-6 Goldstein, Heather J  55 Highway-KZ                NT    4:11.22  
 
Event 9  Women 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-5 Ireland, Jenny A      61 Highway-KZ                NT    3:26.44  
 
Event 10  Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Deyi, Lwazi           30 East Coast-KZ             NT    2:51.03  
 
Event 10  Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lyne, Cliff           41 East Coast-KZ             NT    2:27.34  
 
Event 10  Men 65-69 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-3 Hughes, Jimmy K       68 East Coast-KZ             NT    3:32.22  
  2 1-4 Hadenham, Leslie M    68 East Coast-KZ             NT    3:40.97  
 
Event 10  Men 70-74 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  3 1-5 Schoeman, Adrian H    70 East Coast-KZ             NT    5:05.74  
 
Event 11  Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Thompson, Terry P     49 Highway-KZ                NT      42.53  
  2 1-3 Taylor, Lesley A      49 Highway-KZ                NT      48.78  
 
Event 11  Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-5 Rode, Dawn P          53 Highway-KZ                NT    1:03.84  
 
Event 11  Women 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-4 Goldstein, Heather J  55 Highway-KZ                NT      50.09  
 
Event 11  Women 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Shuttleworth, Bev R   64 Highway-KZ                NT      45.75  
 
Event 11  Women 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-6 Angelos, Merle A      66 East Coast-KZ             NT    1:08.94  
  2 1-7 Hughes, Diane E       65 East Coast-KZ             NT    1:13.75  
 
Event 11  Women 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-8 Saunders, Wendy       76 East Coast-KZ             NT    1:44.88  
 
Event 12  Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lawrenson, Kieren J   37 East Coast-KZ             NT      31.50  
 
Event 12  Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Davies, Richard E     51 Highway-KZ                NT      40.78  
  2 1-3 Fechter, Wolfgang L   50 Highway-KZ                NT      47.91  
 
Event 12  Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-5 Schoeman, Adrian H    70 East Coast-KZ             NT      57.38  
 
Event 12  Men 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-4 Cameron, Mike J       75 East Coast-KZ             NT      55.66  
 
Event 13  Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Taylor, Lesley A      49 Highway-KZ                NT    1:20.44  
 
Event 13  Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-3 Rode, Dawn P          53 Highway-KZ                NT    1:52.54  
 
Event 13  Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Clark, Rosemary C     63 East Coast-KZ             NT    1:37.31  
 
Event 13  Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-4 Hughes, Diane E       65 East Coast-KZ             NT    2:04.72  
 
Event 14  Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-6 Hanauer, Anthony D    34 East Coast-KZ             NT    1:42.00  
 
Event 14  Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-4 Fechter, Wolfgang L   50 Highway-KZ                NT    1:22.66  
 
Event 14  Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-3 Harley, John          64 East Coast-KZ             NT    1:21.00  
  2 1-8 Hanauer, Francis D    64 East Coast-KZ             NT    2:11.97  
 
Event 14  Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Stewart, Brian        66 East Coast-KZ             NT    1:12.44  
  2 1-2 Stieger, Des D        68 East Coast-KZ             NT    1:20.63  
 
Event 14  Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-5 Saunders, Jim A       74 East Coast-KZ             NT    1:30.28  
  2 1-7 Schoeman, Adrian H    70 East Coast-KZ             NT    1:58.41  
 
Event 15  Women 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hicks, Loraine M      35 East Coast-KZ             NT    3:18.16  
 
Event 16  Men 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Dahlmann, Sven C      31 East Coast-KZ             NT    2:31.56  
 
Event 16  Men 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Lyne, Cliff           41 East Coast-KZ             NT    2:33.66  
 
Event 16  Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-3 Hughes, Jimmy K       68 East Coast-KZ             NT    3:08.00  
 
Event 16  Men 70-74 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-4 Saunders, Jim A       74 East Coast-KZ             NT    3:52.00  
 
Event 17  Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Cook, Wendy J         41 East Coast-KZ             NT      36.03  
 
Event 17  Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 1-2 Thompson, Terry P     49 Highway-KZ                NT      41.78  
 
Event 17  Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-3 Goldstein, Heather J  55 Highway-KZ                NT      52.59  
 
Event 18  Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-3 Deyi, Lwazi           30 East Coast-KZ             NT      32.28  
 
Event 18  Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lawrenson, Kieren J   37 East Coast-KZ             NT      27.16  
 
Event 18  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Letschert, David      40 East Coast-KZ             NT      28.66  
 
Event 18  Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-5 Harley, John          64 East Coast-KZ             NT      42.75  
 
Event 18  Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-4 Hadenham, Leslie M    68 East Coast-KZ             NT      36.94  
 
Event 18  Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-6 Schoeman, Adrian H    70 East Coast-KZ             NT      52.00  
 
Event 19  Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-2 Hicks, Loraine M      35 East Coast-KZ             NT      33.85  
 
Event 19  Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Cook, Wendy J         41 East Coast-KZ             NT      33.41  
  1 2-1 Nortje, Debbie L      42 Highway-KZ                NT      30.94  
 
Event 19  Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-3 Taylor, Lesley A      49 Highway-KZ                NT      35.53  
  2 1-4 Thompson, Terry P     49 Highway-KZ                NT      38.93  
 
Event 19  Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-5 Snyman, Annette       52 East Coast-KZ             NT      40.25  
  2 1-7 Rode, Dawn P          53 Highway-KZ                NT      46.97  
 
Event 19  Women 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 2-2 Clark, Rosemary C     63 East Coast-KZ             NT      40.87  
 
Event 19  Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-6 Angelos, Merle A      66 East Coast-KZ             NT      45.78  
  2 1-8 Hughes, Diane E       65 East Coast-KZ             NT      50.00  
 
Event 20  Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 2-7 Hanauer, Anthony D    34 East Coast-KZ             NT      47.91  
 
Event 20  Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 2-2 Lawrenson, Kieren J   37 East Coast-KZ             NT      26.40  
 
Event 20  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 2-1 Letschert, David      40 East Coast-KZ             NT      26.22  
 
Event 20  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 2-3 Davies, Richard E     51 Highway-KZ                NT      30.81  
  2 2-4 Fechter, Wolfgang L   50 Highway-KZ                NT      34.53  
 
Event 20  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 2-5 Harley, John          64 East Coast-KZ             NT      38.12  
  2 2-6 Hanauer, Francis D    64 East Coast-KZ             NT      45.37  
 
Event 20  Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Stewart, Brian        66 East Coast-KZ             NT      31.68  
  2 1-2 Stieger, Des D        68 East Coast-KZ             NT      33.25  
  3 1-3 Hughes, Jimmy K       68 East Coast-KZ             NT      33.88  
  4 1-4 Hadenham, Leslie M    68 East Coast-KZ             NT      35.59  
 
Event 20  Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-6 Saunders, Jim A       74 East Coast-KZ             NT      38.97  
  2 1-7 Schoeman, Adrian H    70 East Coast-KZ             NT      50.97  
 
Event 20  Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-5 Cameron, Mike J       75 East Coast-KZ             NT      36.44